Obsah

Aktuálně

28.03.2023

Rozpočtové opatření č. 1/2023

Detail Úřední deska

31.03.2023

1. autorské čtení + beseda "Lída Rážová (Procházková)"

Místní knihovna v Třebušíně vás zve na čtení a besedu s autorkou žijící v Třebušíně, která velmi dlouho tvořila jen sama pro sebe a ráda vám předstraví své dvě knihy.

Detail Kalendář akcí

01.04.2023

Ukliďme Třebušínsko

Sejdeme e v 9:30 hodin před obecním úřadem. Pytle a rukavice zajištěny, nezapomeňte na pevnou obuv! Kontakt: Denisa 775 755 118

Detail Kalendář akcí

Obec Třebušín

Třebušín je velice starobylou obcí, její vznik se datuje až do 12. století. O její historii toho však bohužel příliš nevíme, můžeme vám tak poskytnout pouze několik nejvýznamnějších údajů. 
Obec leží v západní části Českého středohoří s dominantou vrchu Kalich. Tento vrch je spojen s historií bývalého hradu, husitskými dějinami a s Janem Žižkou.
Dnes je Třebušín úhlednou, poklidně žijící obcí, obklopenou krásnou přírodou, nabízející turistům řadu zajímavých míst ke shlédnutí ve svém okolí. Ať už je to již zmiňovaný vrch Kalich, na němž jsou k vidění zbytky Žižkova hradu, nebo národní přírodní rezervace, zřízená na nejvyšším bodu Verneřického středohoří Sedle, poskytuje Třebušín svým návštěvníkům možnost příjemně stráveného volného času.